Ventilējamo fasāžu uzstādīšana – dabīgais akmens, lielformāta flīzes, LAMINAM, TECHNISTONE, NEOBOND, ALUBOND, DECTON, Silestone.

    Ventilējamās (dažreiz tiek minētas, kā piekaramās fasādes) ir fasāžu sistēma, kas sastāv no apdares materiāla, kurš stiprinās pie alumīnija karkasa. Kā apdares materiāls tiek izmantots kompozīta materiāls, lielformāta flīze vai alumīnija kompozīts. Ventilējamās fasādes galvenā atšķirība no parastas apmestas fasādes ir tas, ka starp apdares materiālu un sienu brīvi cirkulē gaiss, kurš neļauj kondensātam un mitrumam veidoties uz to konstrukcijām un vēdina tās. Fasādes stiprināšanas elementi ir universāli, kas ļauj veidot arī sarežģītas arhitektoniskas formas: no klasikas līdz ultramodernismam. Sienas papildus nosiltināšanai var tikt ieklāts siltumizolācijas materiāls. Spraugai starp siltumizolāciju un ēkas fasādi jābūt no 20 līdz 50 mm. Tas ļauj augšupejošam siltajam gaisam cirkulēt starp apdares materiālu un ēkas sienu, izžāvējot arī siltumizolācijas materiālu gadījumā, ja uz tā nonāk mitrums. Ventilējamo (piekaramo) fasāžu sistēma saglabā siltumu ēkā, neļauj parādīties mitrumam.

    Ventilējamās fasādes galvenās priekšrocības – ilgmūžība, izturība pret atmosfēras ietekmi, ātra montāža, kas iespējama jebkurā gada laikā. Izmantojot ventilējamo fasādi, salīdzinoši ātri var atjaunot ēkas vizuālo izskatu un veikt ēkas papildus siltināšanu, ja nepieiešams. Plānojot ēkas rekonstrukcijā izmantot piekaramo fasādi, piemēram, daudzstāvu būvei, iesakām veikt ēkas konstrukciju tehniskā stāvokļa novērtējumu, ja vajadzīgs, veikt to pastiprināšanu, jo ventilējamā fasāde radīs papildus slodzi uz ēkas nesošām konstrukcijām un pamatiem. Sistēmas priekšrocības ir: iespēja izmantot dažādus apdares materiālus, izmantot plašu krāsu gammu. Piekaramo (ventilējamo) fasāžu sistēmām ir augsti siltuma un skaņas izolācijas rādītāji, tās var būtiski samazināt apkures izdevumus. Biežāk izmantotie materiāli no ražotājiem DECTON, Silestone, NEOBOND, ALUBOND, DIBOND, ALBOND, Laminam, GranitiFiandre.

 

Ventilējamo fasāžu priekšrocības:

  • ventilejamā fasāde, kā dizaina elements, kas ēkai piešķir individualitāti;
  • veltilējamā fasāde, kā risinājums ēkas pārkaršanai, fasādes kondensāta ventilēšanai;
  • ventilējamās fasādes, kā risinājums, vecas fasādes renovācijā;
  • ventilējamā fasāde, kā ātrs risinājums celtnes būvniecībā un apdarē;